,

Дистанційна школа чи онлайн-школа? Що треба знати.

В чому відмінність онлайн-школи від дистанційної школи?

Багато батьків чули про «онлайн-школу» і вважають, що онлайн-навчання та дистанційне навчання – це одне й те саме. Але насправді є суттєва різниця між цими формами навчання.

Онлайн-школа

Онлайн-навчання – це живі уроки з учителем. Заняття проходять усім класом у режимі реального часу за розкладом. Учитель та учні у визначений час підключаються через zoom, viber, google meet або будь-яку іншу платформу. Тобто урок відбувається “тут і зараз” з синхронним спілкуванням між учителем і однокласниками.

На якість уроку в даному випадку суттєво впливає якість інтернет-звязку всіх учасників, організація заняття учителем та наявність навчальних матеріалів, адаптованих під демонстрацію онлайн. При цьому, як і на очній формі навчання, увага та контроль учителя розподіляється між всіма учнями.

Дистанційна школа

Дистанційна школа та дистанційне навчання можуть мати різні форми. Як короткі онлайн уроки з учителем, наприклад, у молодшій школі, коли дітям потрібна адаптація та знайомство зі школою. Так і самостійне навчання за матеріалами середньої та старшої школи, які вже записані і доступні учню на окремій навчальній вебплатформі 24/7. В даному випадку навчання асинхронне. Дитина може сама обирати зручний час для занять, витрачати на урок 25-30 хвилин та заглиблюватись в ті предмети, які їй більш цікаві.

В дистанційній школі всі навчальні матеріали зберігаються суто в учнівському кабінеті і заздалегідь готуються проєктною командою – учителями, методистами, копірайтерами, відеографами, графічними та моушн-дизайнерами. І адаптуються таким чином, щоб за 20-30 хвилин надати учню повноцінний урок, опорний конспект, онлайн підручники, зошити, відеолабораторні роботи та проміжні тести з занять. Урок в такому випадку має характер індивідуального заняття, орієнтованого суто на одного учня. А модерує процес навчання методист, що закріплений за кожним класом.

Як зараховується дитина до дистанційної школи?

Зарахування дитини до дистанційної школи відбувається так само, як і до звичайної школи. Документи надсилаються онлайн та оформляються самою школою. Після зарахування учню та батькам відкривається доступ до навчальної платформи. Навчальний рік у дистанційній школі розпочинається з 1 вересня.

У цьому випадку дитина не прив’язана до районної чи міської школи та може обирати будь-який навчальний заклад дистанційної освіти. Зазвичай клас дистанційної школи налічує 20-25 учнів.

Соціалізація дитини на дистанційному навчанні

Соціальне оточення учня у разі дистанційної освіти формується не районною школою, а саме обраним напрямком розвитку дитини та її спортивними/творчими/науковими уподобаннями.

Завдяки сконцентрованій навчальній програмі та відсутності відволікаючих моментів на уроці, дитина витрачає менше часу на уроки і більше часу приділяє хоббі, спорту та змаганням, творчості, мовним школам, подорожам, пізнанню світу. Відвідує гуртки, де сконцентрована група дітей за схожими інтересами та талантами.

Найважливішою перевагою дистанційного навчання є формування самостійности та самовпевненості у дитини через відсутність стресу, булінгу, токсичного відношення до нього дорослих та однолітків. 

Дистанційна школа – це домашнє навчання?

Дистанційна школа в жодному разі не є домашньою школою, саме тому, що на домашньому навчанні програму складають батьки і вони контролюють навчальний процес. І в цьому випадку батьки відповідають перед інспектором органів державної влади за організацію навчання своєї дитини.

Учні у дистанційній школі мають підтримку вчителів та освітніх ресурсів, пов’язаних із цією школою. Вони вчаться за сформованою школою програмою, яка розроблена за рекомендаціями МОН, містить програму НУШ та доповнена авторськими матеріами. Вчителі несуть відповідальність за планування, реалізацію, підтримку та моніторинг навчання учнів.

Як відбувається навчання в дистанційній школі?

Дистанційна школа забезпечує учня навчальною програмою, яка розроблена за рекомендаціями МОН, містить програму НУШ та авторські матеріали школи. Усі навчальні матеріали доступні учню в особистому кабінеті весь навчальний рік.

Учень має можливість переглянути уроки за минулий, поточний та наступний тиждень. Спілкування з учителем він веде у чаті та має доступ до планових чи індивідуальних консультацій.

Психологічний комфорт учня на дистанційному навчанні

Дистанційна освіта виключає ситуації із упередженим ставленням до учня. Успіхи та талановитість дитини мають повністю об’єктивну оцінку, сформовану на основі балів за виконані самостійні роботи та її старанність. Таким чином, дистанційна освіта підтримує цінності рівності та гідності дитини у класі.

В випадку дистанційного навчання учень сам створює розклад занять, сам вивчає матеріали уроку через відеопрезентацію та відеолабораторні роботи та проходить тести самоперевірки. Допоміжним матеріалом є опорний конспект та ліцензійні онлайн-підручники.

Сформувати розклад занять допомагають батьки, але ініціатива надається дитині. Таким чином, дитина з раннього віку навчається самостійно організовувати свій учнівський простір та бере на себе відповідальність за результати.

Як контролюється навчання у дистанційній школі?

Контроль знань та результатів відбувається через обов’язкові контрольні роботи.

Самостійні роботи перевіряються автоматично під час написання. В “Атмосферній школі” усі заплановані самостійні роботи учень може побачити в учнівському календарі та у розділі “Мої оцінки”.

Детальна інформація про успішність учня доступна у кабінеті учня і в батьківському кабінеті.

Звіт успішності учня, в якому відображаються оцінки з контрольних робіт та середній поточний бал відображається на сторінці «Мої оцінки». Батьки можуть отримати більш детальний звіт про середній бал учня з певного предмету та порівняти його з середнім показником інших учнів в його класі.

Звіт про відсоток вивченого матеріалу візуально відображає швидкість навчання дитини. Він у відсотковому відношенні показує кількість вивчених уроків відносно до їхньої загальної кількості.

В чому перевага дистанційної освіти?

Головна перевага дистанційної освіти – це можливість побудувати навчальний процес таким чином, щоб він був комфортним для дитини. Починати заняття можна будь коли і на один урок дитині потрібно 20-30 хвилин. Тому навчальний день триває 2-3 години, а не 5-6 годин, як у звичайній школі.

Дитина знаходиться в комфортному середовищі – вдома, в коворкінгу, за містом. Вона не витрачає час на дорогу, не має стресу від перевантаженої шкільної програми. Для навчання необхідний лише інтернет та домашній комп’ютер.

Роль батьків на дистанційному навчанні – це наглядач. Відповідальний дорослий має бути доступним для спостереження за учнем. Оскільки батьки добре знають своїх дітей, вони є ідеальним партнером у навчанні своїх учнів. Ви є «експертом» щодо своїх дітей, а школа повинна надавати досвід викладання.

Детально про те, як перейти на дистанційну форму навчання і як працює наша платформа ви можете за цим посиланням.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.