Звіт директора школи за 2020-2021 навчальний рік

Атмосферна Школа – інноваційний проект у галузі дистанційної освіти в Україні від компанії ENSOF – найбільшого українського розробника та виробника шкільного обладнання для STEAM та інклюзивної освіти з 10-річним досвідом роботи на українському та міжнародному ринках. Ми розуміємо важливість якісної освіти та необхідність її доступності для кожного. Працюючи над Атмосферною Школою, ми, перш за все, зробили формат максимально цікавим та мотивуючим до навчання. Для цього ми використовуємо виключно авторські навчальні матеріали, що є інформативними та зрозумілими для сприйняття. Безліч відеоматеріалів, а саме відеолабораторні роботи з природничих наук, наочно та лаконічно демонструють вивчений матеріал, а нестандартна форма викладання викликає інтерес до подальшого навчання.

Атмосферна школа стала першим і єдиним навчальним закладом в Україні, який приєднався до Міжнародної асоціації дистанційної освіти (ICDE). Членство у цій організації відкриває неймовірні перспективи у міжнародній співпраці для учнів і викладачів нашої школи.

ICDE – міжнародна організація, створена у 30-х роках минулого століття, об’єднує понад 200 навчальних закладів із більш ніж 80 країн, зі штабквартирою в Осло, Норвегія.

У межах співпраці з ICDE наші учні зможуть брати участь у різноманітних спільних міжнародних проєктах та обирати для продовження навчання найкращі ЗВО світу. А вчителі матимуть можливість обмінюватися досвідом із закордонними колегами, залучаючи звідти й учнів для роботи над різноманітними спільними програмами.

Атмосферна школа забезпечує всіма необхідними навчальними матеріалами. Вони знаходяться на освітній платформі школи. Учням не потрібно докупляти жодних додаткових матеріалів для успішного опанування навчальної програми. Також школа надає кожному учню безкоштовний доступ до електронних підручників, що є рекомендованими МОН, які учні можуть використовувати за бажанням.

Для більш якісного навчального процесу, школа організувала регулярне проведення онлайн-консультацій з кожного предмету, де учні мали змогу поспілкуватися з вчителем та з’ясувати будь-які запитання, що стосуються навчального процесу.

Школа забезпечує підготовку випускників до зовнішнього незалежного оцінювання. У 2020-2021 навчальному році, учні 11 класу Атмосферної школи отримали безкоштовну підготовку до ЗНО з провідними викладачами школи. Було проведено регулярні онлайн заняття у невеликих групах (до 5 осіб) по два-три рази з кожного предмету ЗНО, завдяки яким всі учні Атмосферної школи успішно завершили навчальний рік та склали іспити.

Школа мотивує до навчання та проводить позакласну діяльність. За результатами анкетування, що було проведено серед учнів та батьків школи 12.10.2020, ми виявили, що позашкільна діяльність є бажаною навіть учнями дистанційної школи. Тому ми запропонували на вибір декілька варіантів, серед яких ми виявили два абсолютних фаворити: за проведення конкурсу есе проголосувало 41.7% опитуваних, а за хімічну гру з Глібом Репічем (нашим викладачем хімії) – 37.5%.

У листопаді 2020 року, Атмосферна школа провела перший шкільний конкурс есе, в якому взяли участь учні 5-11 класів. Суддею конкурсу есе стала українська письменниця та лауреат багатьох літературних премій – Захарченко Олена Богданівна – яка визначила двох переможців. Детальніше про конкурс можна прочитати за посиланням: https://www.atschool.com.ua/vitayemo-peremozhtsya

Ще однією позашкільною активністю, стала хімічна гра з викладачем Глібом Репічем. 29.10.2020, всі бажаючі учні школи зустрілися у творчій студії Атмосферної школи та у безпечному середовищі провели цікавий майстер-клас з викладачем. Всі учні були з батьками, їх ознайомили з правилами поведінки у лабораторії, та вони підписали документ про успішно прослуханий та засвоєний інструктаж. Для учнів, що проживають поза межами Києва, ми провели цю гру онлайн: https://youtu.be/4xQrUnyGzZg

Школа турбується про здоров’я та загальний стан учнів. Атмосферна школа дотримується всіх норм та правил щодо проведення дистанційної освіти. Саме тому відео-уроки тривають не більше 15 хвилин, навантаження учнів є помірним, а час проведення дитини за монітором комп’ютеру не перевищує зазначену норму (20 хвилин). Будь-який учень може опанувати урок тоді, коли йому буде зручно – без прив’язки до розкладу. Також, не зважаючи на те, що школа дистанційна, учні мають уроки фізичної культури, а ми надаємо відео-уроки для виконання фізичних вправ та рекомендуємо їх регулярне виконання.

Освітня платформа «АТМОСФЕРНА ШКОЛА» є вітчизняною продукцією, що виготовлена у відповідності із ГСТУ 79-008.99 «Обладнання закладів освіти. Засоби навчання. Екранно-звукові». Зі сканами відповідного документу можна ознайомитися за посиланням https://www.atschool.com.ua/dokumenty-ta-litsenziyi/.

Школа забезпечує ефективну комунікацію як з батьками, так і з учнями. Учні та батьки мають змогу звернутися з будь-яких запитань до вчителів-предметників (це функція впроваджена на навчальній платформі атмосферної школи) або безпосередньо до адміністрації школи (ми забезпечуємо якісну комунікацію у Вайбер групах класу, а також за телефонами та е-скринькою, що вказано на відповідній сторінці сайту «наші контакти»).

Більш того, Атмосферна школа регулярно проводить опитування, що допомагає виявити сильні сторони навчального процесу та ті, що потребують корегування. Так, опитування учнів та батьків від 13.11.2020, виявило, що 85% опитаних повністю задоволені навчальним процесом (їм подобаються відеоуроки, вони із задоволенням виконують тести для самоперевірки, що представлено у кожному уроці та загалом знаходять матеріал цікавим для вивчення). Також, 89% зазначили, що вони вчасно та розгорнуто отримують відповіді від вчителів у разі виникнення будь-яких запитань щодо вивчаємого матеріалу.

Інше опитування, від 19.03.2021, допомогло з’ясувати які саме аспекти навчання є найактуальнішими для наших учнів та які доопрацювання ми повинні зробити в першу чергу. 84.8% опитуваних виявили бажання розширити базу тестових запитань, що є наприкінці кожного уроку. 97.8% опитуваних проголосували за ідею створення на навчальній платформі календаря, який би відображав всі заплановані до виконання роботи. 74% учнів та батьків відзначили бажання бачити свій рейтинг та свою успішність у порівнянні із загальним середнім балом інших учнів паралелі (без вказівки ПІБ).

Саме тому всі ці вдосконалення були взяті в роботу та вже заплановано на новий навчальний рік 2021-2022.

Школа турбується про безпечне навчальне середовище. Незважаючи на те, що кожен учень навчається вдома, школа попіклувалася про те, аби учнівське середовище було комфортним та безпечним. Саме для цього, у період 23.02.2021 – 16.03.2021, було проведено серію вебінарів для батьків з Світланою Сасюк, досвідченим психологом, що спеціалізується на консультації підлітків та їх батьків. Було обговорено наступні проблеми: дитяча та батьківська прокрастинація, стреси у дітей та батьків, комунікація як базова психологічна потреба людини, що таке соціальна адаптація, роль батьків у соціуму на різних етапах психологічного розвитку дитини та багато інших питань, що пов’язано з адаптацією дитини до нової форми навчання.

Кожен учень має право висловити свою думку. Атмосферна школа прислухається до своїх учнів не тільки в запитаннях організації дозвілля та позакласної діяльності, а й надає право учням та їх батькам вирішувати ті питання, що стосуються освітньої траєкторії. Так, за результатами опитування учнів та батьків 9-го класу, третім предметом для складання ДПА у 2021 була обрана Історія України.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.