Чи варто винагороджувати хороші оцінки грошима

Ваша дитина приходить додому, щоб показати вам табель успішності. Ви: а) дістаєте сумочку й віддаєте готівку, б) йдете в магазин за ласощами або в) ляскаєте його по спині і говорите, як ви пишаєтеся? 

Запитайте будь-якого батька, і, швидше за все, кожен раз ви отримаєте іншу відповідь. Хоча не існує правильного чи неправильного способу винагородити дитину за хороші оцінки, багато батьків й дитячі експерти твердо дотримуються думки про те, що заохочення дітей за хорошу успішність, зокрема готівкою,  є правильним сигналом. Щоб навчатися протягом усього життя, діти повинні в ранньому віці зрозуміти, що добре вчитися – це нагорода за хороші результати – це почуття гордості за себе. Але батьки також можуть винагороджувати своїх дітей, даючи їм гроші. Це вб’є двох зайців одним пострілом: діти можуть зрозуміти цінність освіти та грошей. Шкільні оцінки є найбільш важливими показниками для оцінки успішності учнів в школі. Таким чином, учнів слід заохочувати до того, щоб вони добре вивчили свої уроки, щоб отримати високий бал. 

Діти дізнаються, що освіта дуже важлива для їх майбутнього розвитку, отримуючи винагороду від батьків за свої кращі шкільні результати. Тобто, коли батьки дають своїм дітям гроші, вони заохочують їх вчитися краще. Отже, діти поступово звикають до навчання і, нарешті, усвідомлюють цінність освіти, коли стають старшими. Заробляти й витрачати гроші в наші дні – дуже складне завдання, якому потрібно навчитися в дитинстві. Це може статися, якщо батьки запропонують своїм дітям гроші за навчання в школі. Фактично, діти вчаться витрачати гроші, зароблені важкою працею, за хороші результати в школі. Це схоже на кар’єрну ситуацію, з якої діти зіткнуться, коли стануть дорослими. 

Наприклад, одна жінка записувала свої витрати і гроші, які їй давали батьки, коли вона вчилася в старшій школі. Вона навчилася керувати своїми грошима і накопичила величезні заощадження, коли закінчила середню школу. Крім того, зараз вона сама працює бухгалтером і ніколи не стикалася з фінансовими проблемами через свого досвіду навчання в середній школі. За загальним визнанням, оплата батьками грошей за кращі оцінки в школі робить негативний вплив на дітей, в тому числі змінює пріоритети дітей щодо грошей і змушує їх вивчати уроки поверхнево тільки для того, щоб отримати високий бал. Але батьки повинні винагороджувати своїх дітей за хороші результати в школі, тому що нові методи навчання та оцінки можуть компенсувати недоліки грошової винагороди.

Якщо оцінити вищезгадані достоїнства пропозиції грошей дітям за їх високі оцінки, то скоро стане зрозуміло, що платити гроші варто. Фактично, винагорода дітей грошима може привести до кращого майбутнього, тому що діти поступово починають цікавитися освітою, продовжують свою освіту й стикаються з кращими можливостями працевлаштування. Крім того, вони вчаться керувати своїми доходами та витратами в майбутньому, керуючи своїми грошима, які вони заробили в дитинстві в школі. 

Для одного із фінансових тренерів отримання в дитинстві грошей за гарну успішність за табелями успішності служило стимулом для її успіху в школі. «Схоже, що винагорода працює для більшості набагато краще, ніж покарання за неправильну поведінку», – сказала вона. Ви не згодні давати своїм дітям гроші за хороші оцінки, але все ж хочете винагородити їх за успіхи?

Ось кілька ідей, як подякувати дитини за його наполегливу працю:

Солодощі

Організуйте похід дітей за морозивом або прохолодним солодким частуванням. Це не тільки винагородить їх за хороші оцінки, а й стане веселою сімейною традицією кожен раз, коли будуть лунати оціночні картки. 

Додатковий час

Вашим дітям подобається дивитися телешоу або грати у відеоігри? Можна дати їм додатковий час, щоб пограти або зайнятися тим, що їм подобається – будь то гра з друзями на вулиці, перегляд телевізора або відеоігри. 

✈️ Спланувати поїздку

За словами сімейного психотерапевта і письменника, нагороди повинні мати значення й інтерес для дитини. Планування сімейної одноденної поїздки тільки з мамою і татом може зблизити сім’ю і послужити хорошою перервою в роботі як для дитини, так і для батьків.

У кожного свої погляди на виховання дітей, але як буде краще для них вирішувати лише Вам! 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.