,

Критерії пошуку дистанційної школи

Через можливість знову опинитися на карантині багато учнів та батьків вже замислилися про перехід на альтернативні форми навчання. Але як обрати школу, що задовольнить усі потреби дитини та побажання батьків? Перш за все визначте для себе, чи готові ви до дистанційного навчання. Іноді достатньо буде простої бесіди з дитиною, а іноді допоможе консультація з психологом. Коли ви остаточно вирішите, що така форма навчання вам підходить, можна починати пошуки дистанційних шкіл.

Найважливі критерії пошуку дистанційної школи:

1️⃣ Ліцензія

Перш за все якісна дистанційна школа повинна мати ліцензію та змогу видавати свідоцтво державного зразка про завершення навчання. Цією інформацією школи зазвичай діляться на своєму сайті та у соціальних мережах. А якщо ви не можете знайти цю інформацію, рекомендуємо  звернутися у навчальний заклад та з’ясувати це питання. Також зверніть увагу, на викладання у яких класах була надана ліцензія та до якого року вона дійсна. Наявність актуальної ліценції є одним із ключових факторів, що робить школу акредитованою та надійною для своїх учнів та їх батьків.

Приємним бонусом та знаком якості може стати наявність грифу, що свідчить про те, що обраний вами навчальний заклад є рекомендованим МОН. Ліцензію Атмосферної школи та гриф МОН можна подивитися тут.

2️⃣ Навчальний процес

Коли ви зрозуміли, що школа акредитована та може забезпечити якісне навчання вашій дитині, необхідно зануритися у деталі навчального процесу. По-перше, з’ясуйте, чи є в школі певний розклад уроків та чи викладаються уроки в режимі онлайн чи вони зроблені заздалегідь. В Атмосферній Школі, наприклад, є рекомендований розклад на тиждень. Але він не зобов’язує учня проходити уроки в перший час чи навіть в певний день. Всі уроки зроблені згідно навчального плану заздалегідь, розміщені на навчальній платформі та доступні 24/7. У цьому випадку учень сам формує свій розклад та навчається у зручному для нього темпі.

3️⃣ Особливості навчального процесу

Серед безлічі запитань, що можуть виникнути, ми радимо звернути вашу увагу на наступні аспекти:

 • Чи є зв’язок з вчителями?
 • Чи є у дитини класний керівник або тьютор?
 • Як складаються контрольні роботи? Як швидко вони перевіряються?
 • Які оцінки впливають на семестрову? Чи є можливість перездачі?
 • Чи є в школі домашні завдання та чи перевіряються вони вчителями?
 • Як виконується та оцінюється диктант, переказ, вірш напам’ять тощо?
 • Які іноземні мови викладаються та за якими підручниками проходить навчання?

Кожна дистанційна школа матиме свої нюанси і буде доречно, якщо ви зможете знайти відповіді на будь-які запитання швидко, не витрачаючи години на пошук інформації на сайті школи та форумах батьків. Саме тому Атмосферна Школа зібрала та відповіла на найпопулярніші запитання від наших учнів та їх батьків, які можна подивитися тут.

4️⃣ Додаткові послуги школи

Деякі дистанційні школи пропонують додаткові курси: репетиторство, підготовка до ЗНО та ДПА, профільне вивчення предметів чи speaking club. Вирішить для себе, що саме вам необхідно, та зверніть увагу, чи може дистанційна школа впровадити обрані послуги.

5️⃣ Демо-доступ

Як тільки ви зрозуміли, що дистанційна школа задовольняє всім чи більшості ваших потреб, час спробувати демо-версію навчальної платформи. Таким чином ви наочно зможете переконатися, чи зручна платформа у використанні та чи зрозуміло, як проходить навчання. Деякі школи надають п’ять днів для тестування демо, а деякі – 14. У будь якому разі цього часу буде достатньо, аби зрозуміти, як працює школа. Демо навчальної платформи Атмосферної Школи можна отримати тут.

6️⃣ Зворотній зв’язок

Звичайно, важливо знати, чи є можливість спілкування з викладачами у чатах, на консультаціях тощо. Але в цьому разі ми хочемо наголосити на важливості діалогу «батьки-школа». Чи почує вас адміністрація школи, коли у вас з’явиться нетипове питання? Чи виправить вчитель помилку в уроці, який ви щойно подивилися? Ми в Атмосферній Школі вважаємо, що саме цей діалог «батьки-школа» допомагає нам так швидко розвиватися та миттєво вирішувати будь-які питання. Ми спілкуємося як з батьками, так і з нашими учнями у особистих чатах та групах: Viber, Telegram, Facebook, Instragram, а також, звичайно, по телефону та у е-листах. Ми завжди на зв’язку.

7️⃣ Організаційні питання

Останні, але дуже важливі питання з’являються, коли вибір дистанційної школи вже майже зроблено. Отож, аби не потрапити у незручну ситуацію, радимо заздалегідь з’ясувати наступні питання:

 • Яка вартість навчання в обраній вами дистанційній школі?
 • Як відбувається оплата та з якою періодичністю?
 • Які є особливості процесу переходу в школу та які документи треба надати, аби стати учнем чи слухачем?
 • Чи є система знижок?
 • Чи є представництва школи у вашому населеному пункті?
 • За якими підручниками проходить навчання та як їх придбати? Наприклад, Атмосферна Школа надає безкоштовні е-підручники за всіма предметами (крім англійської мови).

Обрати дистанційну школу – справа нелегка, але наш чек-лист може значно її полегшити:

Про освіту в дистанційній Атмосферній школі можна дізнатися просто зараз:

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.