6 способів розвинути любов до читання

Дітям легше розвинути навички читання, коли їм подобається читати. Вони більше тренуються та відчувають себе більш мотивованими. Але є діти, які вважать читання книг нудним й їм аж ніяк не хочеться читати. Що робити? Як заохотити дитину до читання?

Ось декілька порад, які допоможуть дітям отримувати задоволення від кожної прочитаної книги:

1️⃣ Зробіть читання заняттям у вільний час

Намагайтеся не перетворювати телевізор в нагороду та не змушувати читати  в покарання. Нагадайте дитині, що крім книг є ще багато цікавого. І подавайте хороший приклад своїй дитині, проводячи частину свого вільного часу за читанням замість перегляду телевізора.

2️⃣ Підбирайте книги потрібного рівня

Допоможіть своїй дитині знайти книги, які не є надто складними або занадто простими. У дітей більше зацікавленості до  читання, коли вони читають книги на правильному рівні. Ви можете перевірити свій вибір, попросивши дитину прочитати вам кілька сторінок. Потім задайте питання про прочитане. Якщо вашій дитині складно читати слова або переказувати історію, спробуйте іншу книгу.

3️⃣ Читайте один одному

По черзі читайте вголос під час розповіді. У міру того, як ваша дитина росте як читач, ви можете поступово менше читати та дозволяти дитині частіше брати на себе ініціативу. Якщо у вас є діти молодшого віку, заохочуйте старшого брати на себе відповідальність читати їм.

4️⃣ Зробіть книги особливими

Діти, у яких є проблеми з читанням, можуть намагатися уникати його, тому що це викликає у них занепокоєння або розчарування. Постарайтеся викликати у читанні позитивні емоції, перетворивши його в задоволення. Зробіть  дитині читацький квиток або виділіть спеціальний час для читання тільки для вас двох. Даруйте книги в якості подарунків або нагород.

5️⃣ Дозвольте дитині вибирати

Деякі діти вважають за краще  читати науково-популярні книги. Деякі люблять тільки фентезі або графічні романи. Або, може бути, що ваша дитина воліє слухати аудіокниги або читати в Інтернеті. Важливо зацікавити дитину до читання й тут всі методи хороші.

6️⃣ Поговоримо про книги

Обговорення книг – ще один спосіб зацікавити дітей читанням й книгами. Багато дітей говорять, що обговорення книг з батьками та друзями спонукали їх прочитати певні книги.

Ще одним важливим моментом є те, щоб діти розуміли, що читають та могли використовувати прочитане у повсякденному житті. Тому після кожного прочитаного тексту варто задавати дитині цікаві запитання.

Коли діти зацікавленні у читанні, тоді їм більше часу захочеться проводити з книгами. Вони стануть досвідченими читачами та будуть розвиватися інтелектуально та емоційно

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.