Чи буде ДПА у 9 та 11 класах у 2024 році?

ДПА в 2024 році не буде. Міністерство освіти і науки України ухвалило рішення не проводити Державну підсумкову атестацію (ДПА) в 9 і 11 класах у 2024 році. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Вінницький на пресконференції “Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати?”.

Це рішення обумовлено тим, що програма Нова українська школа ще не охопила 9-й клас, і проведення атестації за старою програмою стало б недоцільним.

Наступного року в Україні планують провести пілот державної підсумкової атестації в 4 класах. Приблизно 2 000 учасників пілоту пройдуть атестацію за двома галузями – мовно-літературною (українська мова й читання) та математичною. У майбутньому ДПА планують повернути в 4, 9 та 11 класах і зробити його обовʼязковим для всіх. Про це повідомила Тетяна Вакуленко, директорка УЦОЯО, під час пресбрифінгу “Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати“.

Тетяна зазначила, що впродовж багатьох років ДПА проводилося за інструментами, які розробляли самі заклади освіти. Під час анонсованого пілотування ДПА в 4 класах закладам освіти запропонують розроблені УЦОЯО матеріали, завдання і рекомендації щодо проведення атестації. Отриманий фідбек від вчителів та учнів дасть змогу зробити посутній крок до запровадження ДПА в початковій школі.

“Про жоден формат запровадження ЗНО в початковій школі не йде мова. Немає мови і про те, що будуть інструктори в закладах освіти, нагляд абощо. Ми говоримо про те, щоб дати закладам освіти однакові інструменти й однаковий спосіб аналізувати інформацію за отриманими результатами, щоб стандартизувати зміст і процедури проведення ДПА”, – наголосила Тетяна Вакуленко.

У такий спосіб, після імплементації ДПА на національному рівні, державні органи влади й управлінці на місцях отримуватимуть інформацію про стан початкової освіти, а також про те, які кроки треба робити для її вдосконалення.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.