Дитячі ігри для тренування уваги

Можливо, ви нещодавно помітили, дивлячись на свою дитину з іншими дітьми його віку, що рівень уваги вашої дитини не зовсім відповідає тривалості уваги інших дітей його віку. Здатність вашої дитини зосереджувати увагу на завданні буде покращуватися з віком, але якщо ви зараз переживаєте з цього приводу, ви можете зробити з дитиною багато вправ, які допоможуть розвинути більш сильний рівень уваги.

Ось кілька простих вправ. Виконуючи ці вправи разом, обов’язково наддавайте підкріплення у вигляді похвали та заохочення:

Гра «Монета»

Батькам подобається ця гра, оскільки вона покращує пам’ять й послідовність, а також увагу та концентрацію. І дітям це подобається, тому що це швидко і весело.

По-перше, вам знадобиться невелика купа різноманітних монет, картонний аркуш, щоб закрити їх, і секундомір або таймер. Виберіть п’ять монет з купи і покладіть їх у певній послідовності, створивши якийсь візерунок.  А тепер скажіть своїй дитині: «Подивись уважно на монети, розставлені на столі». Потім накрийте монети картоном. Запустіть таймер, а потім попросіть дитину зробити такий же візерунок, використовуючи монети з купи. Коли дитина завершить, відзначте час таймером та зніміть картонну кришку. Запишіть час, необхідний  для виконання шаблону та чи правильне виконання. Якщо ваша дитина не виконує завдання правильно, попросіть її продовжувати намагатися, поки вона не зможе це зробити.

Ви побачите, що концентрація та послідовність дій вашої дитини покращуються, чим більше вона грає, що є великою нагородою для вас обох.

Розслаблення та позитивні образи

Поєднання простих технік розслаблення, таких як глибоке дихання, з позитивними візуальними образами, допомагає мозку вдосконалюватися або освоювати нові навички. Наприклад, дослідження показують, що якщо людина подумки практикує свій удар у гольф, мозок фактично фіксує уявні випробування так само, як якщо б це були реальні випробування, що призводить до покращення результатів на полі для гольфу.

Інтеграція розуму і тіла

Прикладом цієї техніки може бути спроба дитини сісти на стілець, не рухаючись. Батьки спостерігають за скільки часу дитина може це робити. Повторна практика протягом кількох тижнів покаже покращення. Завдяки цій активності зміцнюються нейронні зв’язки між мозком і тілом, що забезпечує покращений самоконтроль.

Кросворди та малюнки

Кросворди покращують увагу до слів та здатність до послідовності. Крім того, головоломки з малюнками, в яких  дитина має шукати «неправильні» речі на малюнку або шукати важкодоступні об’єкти, також покращують увагу та концентрацію.

Ігри на основі сюжетів

Щоб грати в ці ігри, вам знадобиться лише гарна книга оповідань й гарна уява. Ви можете просто прочитати коротку історію і дати дитині  вікторину за змістом. Або ви можете прочитати абзац або два з історії, а потім попросити дитину придумати, що, на їхню думку, може бути далі. Надайте вказівки, щоб вміст був пов’язаний з оригінальною історією. Потім ви можете додати свою думку про те, що станеться після того, як ваша дитина скаже те, що, на його думку, відбудеться далі. Такі ігри допомагають розвивати робочу пам’ять і концентрацію. Вони також можуть допомогти у розвитку логіки та почуття гумору.

Ігри-головоломки

Ігри-головоломки дуже хороші для дітей оскільки вони допомагають розбудовувати мозкові м’язи. Існують ігри-лабіринти (наприклад, Perplexus), де гравці повинні маневрувати маленьким мармуром навколо складних бар’єрів всередині прозорої кулі, наприклад. Ви можете змінювати завдання, щоб надати різноманітні ігри.

Імпульсно-контрольні ігри

Проблеми з концентрацією уваги можуть бути прихованими проблемами контролю імпульсів!  Допоможіть своїй дитині керувати цими імпульсами, граючи в ігри, які вимагають контролю імпульсів як способу виграти гру. Ці заняття вимагають від дитини уважності, дотримання вказівок гри, контролю за своїм тілом і бажанням виконати завдання гри.

Оскільки гра — це веселий досвід, ваша дитина може не усвідомлювати, що вона розвиває навички контролю імпульсів, але ви помітите зміни в здатності вашої дитини контролювати ці імпульси.

Однією із таких ігор є червоне та зелене світло. У цій грі діти повинні почути напрямок, який їм дається (тобто червоне світло означає зупинитися, а зелене означає йти), а потім скерувати своє тіло, щоб воно відповіло на команду. Хоча дитина може не хотіти зупинятися, щоб почути напрямок червоного світла, потрібний імпульсний контроль. Це заняття чудово допомагає дітям спочатку думати, а потім діяти.

Також ігри на координацію рука-очі. Заходи в цій категорії допомагають навчити мозок вашої дитини перестати зосереджуватися на чомусь іншому, окрім поточного завдання. Вони допомагають покращити розумовий час вашої дитини (тобто прискорити здатність вашої дитини обробляти команду та реагувати на неї). Ці заняття є обов’язковими для будь-якої дитини, яка здається трохи відсталою зі своєю здатністю концентрувати увагу. Незалежно від того, чи дитина відволікається, коли просять щось прибрати чи дитина не може їсти в ресторані, тому що події навколо неї захоплюють всю  увагу, ці заняття повинні допомогти.

Гра в лови

Ви коли-небудь уявляли, що щось таке просте, як гра в ловлю, може допомогти вашій дитині підтримувати свою увагу в інших аспектах життя, наприклад, слухати казку чи оповідання. Регулярні ігри з дитиною в ловлю можуть не тільки покращити розвиток  великої та дрібної моторики й координацію рук і очей, але й ви побачите покращення  уваги.

Виконуючи ці вправи для мозку, працюйте разом зі своєю дитиною, виконуючи роль її тренера. Заохочуйте їх та відстежуйте прогрес у міру покращення. Спільна робота є безпрограшним рішенням, оскільки вона також зміцнює стосунки, які у вас є з дитиною.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.