,

Корисні техніки для успішного навчання

Отже, як батьки, ви можете допомогти своїй дитині розвинути навчальні навички, необхідні для досягнення академічних успіхів. Ось кілька порад, з яких можна розпочати:

Створіть спеціально відведене місце для занять

Чи є у вашої дитини власний стіл чи робоче місце у тій частині вашого будинку, яка сприяє цілеспрямованому навчанню? Запитайте себе, чи добре ця частина освітлена та наскільки далеко від інших відволікаючих факторів. Тримайте під рукою корисні матеріали для навчання, такі як барвисті стікери, різні ручки та олівці, маркери та папір для нотаток. Заохочуйте свою дитину взяти на себе відповідальність за це місце, даючи їй свободу прикрашати, і навчіть її прибирати та організовувати свій стіл щодня, щоб вони були готові приступити до роботи, коли прийде час наступного заняття.

Заведіть щоденник

Тайм-менеджмент – важливий аспект ефективних навчальних навичок. Отже, переконайтеся, що учень знає, як вести домашнє завдання. Попросіть  записати важливі дати виконання домашніх завдань та проектів, особливо якщо їхній вчитель повідомляє ці дати заздалегідь. Аналогічно розбивайте великі проекти, визначаючи дрібніші віхи й працюючи  з дитиною, щоб скласти графік того, коли вона завершить ці компоненти. Це може компенсувати зубріння і відкладання на потім, зробивши їхнє робоче навантаження більш керованим.

Уникайте зубріння

Вивчення невеликої кількості матеріалу щодня набагато краще для довгострокового утримання, ніж вивчення більш великої кількості  протягом одного дня. Допоможіть своєму учню скласти навчальний графік, який дозволить йому розподілити практику з різних предметів – лише 10 хвилин практики на день можуть допомогти! Також важливо спонукати вашого учня розбити навчання на розумні перерви. Роблячи 15-хвилинну перерву один раз на годину, можна зберегти зосередженість та продуктивність.

Навчіть дитину просити про допомогу

Можливо, ваш учень не може зрозуміти конкретний урок із певного предмета або не зовсім розуміє домашнє завдання. Коли це так (а це трапляється з усіма у якийсь момент), ключовим моментом є прохання про допомогу. Навчіть свого учня якомога раніше обговорювати проблеми з учителем та просити про допомогу. Навчити дитину будувати ефективні робочі відносини з іншими учнями та просити допомоги у своїх однолітків – ще один важливий урок, який допоможе отримувати підтримку.

Не відволікатися

Навчіть свого учня, як усунути комп’ютер та вимкнути всі інші пристрої, які можуть відволікати його під час навчання. Багатозадачність також відволікає від навчання, тому заохочуйте дитину зосередитися на одному предметі протягом тривалого часу, перш ніж переходити до іншого. І, перш за все, переконайтеся, що у вашої дитини здоровий сон та харчові звички, щоб максимізувати його увагу та максимально використати час, витрачений на навчання.

Складання та ведення розкладу навчання

Кожного дня виділяйте певні години на навчання так само, як і на харчування та сон. Дотримуйтесь того самого графіка щодня. Обсяг часу, необхідний для вивчення, буде різним для кожного окремо залежно від навичок з предмету. Відвідувати заняття – це лише початок, справжня робота починається потім!

Не покладатися на натхнення для мотивації

Чи можете ви уявити собі спортсмена, який чекає натхнення, щоб тренуватися, готуючись до події? Звичайно, ні. Вони щодня тренуються, щоб залишатися конкурентоспроможними, хочуть вони того чи ні. Як і спортсмен, потрібно готуватися до тестів та іспитів, виконуючи завдання щодня.

Додаткове вивчення матеріалу покращує пам’ять

Психологи кажуть нам, що секрет навчання— це перенавчання. Експерти припускають, що після того, як ви можете сказати: «Я знаю цей матеріал», ви повинні продовжувати вивчати цей матеріал ще одну чверть часу. Алфавіт – приклад перенавчання. Маніпулюйте матеріалом якомога більшою кількістю різних способів, пишучи, читаючи, торкаючись, слухаючи та вимовляючи його. У експериментальному дослідженні учні, які перевивчили матеріал, за місяць утримували в чотири рази більше, ніж учні, які не вивчили.

Часто переглядати матеріал

Учень, який не переглядає матеріал, може забути 80% вивченого лише за два тижні! Перший огляд має відбутися незабаром після того, як матеріал був уперше представлений та вивчений. Перегляд нещодавно вивченого, це як захист від забуття й допомагає запам’ятати набагато довше.

Усі методи та техніки навчання в світі не допоможуть, якщо не допомагати собі. Як і в більшості випадків у  житті,  девізом має бути: «Я сам відповідаю за свій успіх!» Якщо учні докладають зусиль для ефективного навчання, покращені навички незабаром увійдуть у звичку і стануть такими ж природними, як і дихання. Результатом можуть бути кращі оцінки, кращі знання та вища самооцінка. Ці навички також знадобляться  у подальшому професійному та особистому житті.

Підсумки

Виконання всіх цих пунктів можливе при навчанні у своєму власному ритмі та без прив’язки до шкільного розкладу. Дистанційна освіта може надати безліч можливостей дитині та створити найоптимальніші умови для отримання окісної освіти. Протестувати безкоштовну ДЕМО версію дистанційної освіти або дізнатися більше про Атмосферну школу можна просто зараз:

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.