,

Права, ролі та обов’язки учнів

Що таке права, ролі та обов’язки учнів

Право — це право на власну думку та право на такі речі, як освіта, релігія та свобода слова. Обов’язки – це те, що людина повинна виконувати, наприклад, дотримуватися закону та правил. У цьому сенсі ролі та обов’язки в класі йдуть рука об руку один з одним.

Права дитини – це права людини. Це права, які поширюються на всіх, незалежно від віку, статі, національності чи інших ознак. Тому дитина має переважно ті самі права, що й дорослі. Діти різного віку та статі мають різні інтереси та потреби. Але, незважаючи на відмінності, вони мають рівні права. Крім прав, діти мають і обов’язки, як і дорослі члени суспільства.

Мета прав та обов’язків учнів  у школі

Мета прав та обов’язків – допомогти дітям розкрити свій потенціал і стати відповідальними громадянами. Вона вчить дітей вчитися поважати інших, критично мислити та приймати зважені рішення. Факти показують, що коли дітей навчають їхнім правам та обов’язкам, вони вчаться більше поважати інших.

Що станеться, коли діти дізнаються про свої права

• краще розуміння того, що розуміють під правами та обов’язками

• позитивне ставлення до школи

• розвивати кращі стосунки зі шкільними друзями та вчителями

• підвищена самооцінка

Приклади прав у класі

Учитель може забажати обговорити з класом права дітей у класі. Це можуть бути:

• отримувати широку та збалансовану освіту

• отримувати якісні навчальні матеріали

• отримувати турботливу та добру освіту від вчителів та дорослих

• будувати дружбу та добре співпрацювати з іншими      

Обов’язки дитини в школі

вчасно та регулярно відвідувати заняття

готуватися до занять з усім необхідним приладдям

дбайливо ставитися до шкільного майна

виконання всіх домашніх завдань

добре організовувати свій час

поважаючи себе та інших

читати на регулярній основі

Участь

участь у класних заходах

участь у дискусіях та груповій діяльності

участь у шкільних заходах та веселощах

участь у громадських та оздоровчих програмах

Ставлення

розуміння цінностей, очікувань та культури батьків

підтримувати хороше фізичне здоров’я, займатися спортом, правильно харчуватися та висипатися

уважно слухати вчителів і батьків

розвивати позитивне ставлення; бути кооперативним і уважним

Дитина має право на освіту, але водночас її обов’язок – відвідувати школу. Дитина має право на охорону здоров’я, але вона зобов’язана дбати про своє здоров’я. Дитина має право на свободу слова, але, реалізуючи своє право на свободу слова, дитина повинна поважати права інших дітей та дорослих. Основою взаємно поважного середовища життя є взаємоповага. Діти повинні поважати дорослих. Взаємоповага та врахування побажань є однією з важливих передумов співіснування суспільства.

У Конвенції про права дитини перераховані чотири загальні принципи: заборона несправедливого поводження, встановлення інтересів дитини пріоритетом, виживання дитини, забезпечення розвитку дитини та врахування її думок. Ці чотири принципи лежать в основі конвенції та стандарту дружнього до дитини середовища, що дозволяє дитині гармонійно розвиватися та реалізовувати всі свої можливості.

Одним із головних принципів Конвенції про права дитини є завжди ставити інтереси дитини пріоритетом під час прийняття рішень, які впливають на дитину. Щоб гарантувати суспільство, доброзичливе до дітей, законодавець, уряд, працівники, профспілки та члени суспільства повинні оцінити вплив рішень і діяльності на дітей.

Звертайте увагу на думку дитини. Думка дитини має бути почута та врахована у питаннях, пов’язаних з дитиною. Цей принцип необхідно застосовувати у всіх аспектах життя.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.