Легко і швидко: як допомогти дитині вивчити напам’ять?

Як заучування напам’ять приносить користь вашій дитині?

Чи зможете ви напам’ять розказати таблицю множення на сім або згадати імена всіх наших правителів в порядку дат? Якщо так, то це, ймовірно, тому, що ви навчилися цим речам ще у дитинстві. В останні роки заучування напам’ять трохи втратило популярність, але, тим не менш, запам’ятовування залишається важливим навиком для дітей. Для того, щоб вивчити вірш із дитиною потрібно зрозуміти, для чого це потрібно та які методи краще використовувати.

Що таке механічне навчання?

Вивчення напам’ять – це метод запам’ятовування, заснований на повторенні. Механічне навчання засноване на передумові, що практика веде до досконалості. Одна з переваг заучування напам’ять полягає в тому, що воно звільняє нашу робочу пам’ять: «блокнот» мозку, де ми зберігаємо інформацію, з якою працюємо зараз.
Ми можемо швидко отримати інформацію, яку заучують напам’ять, наприклад, таблиці множення, тоді як для виконання уявних арифметичних операцій ми повинні використовувати нашу робочу пам’ять й утримувати інформацію про себе. Було виявлено, що механічне навчання дійсно змінює структуру мозку. Практикуючи заучування напам’ять, ми можемо згадати більше інформації в цілому, і часто ми можемо зберегти її на все життя. Деякі батьки говорять, що школярам не потрібно так багато заучувати, оскільки можна знайти все, що потрібно, на своєму смартфоні, але це оманлива думка. Є багато важливої ​​інформації, яка нам потрібна в повсякденному житті, і якщо цього не запам’ятати, то в подальшому буде тільки складніше.

Заучування напам’ять також вважається досить сухим і виснажливим.

Щоб вчити вірші, дітям потрібно перебувати в розслабленому стані з низьким рівнем стресу, а мозок функціонує краще, якщо навчання приносить задоволення. Механічне навчання може бути дійсно досить нудним, і деякі діти можуть відчувати незадоволення, тому частини мозку, що відповідають за пам’ять, не будуть функціонувати так добре, як могли б. Ми повинні враховувати, які речі піддаються механічному вивченню, а які вимагають більш глибокого розуміння. Ми також повинні подумати, як зробити механічне заучування цікавим. 

  • Повторюйте, повторюйте і повторюйте знову: ключ до заучування напам’ять – це повторення, незалежно від того, вимовляє ваша дитина інформацію вголос знову і знову або записує її кілька разів.
  • Говоріть вголос: в мозку є так звана «фонологічна петля», яка утримує звуки мови. Повторення інформації вголос активізує її, покращуючи пам’ять, що дозволяє легко та швидко вивчити складні вірші.
  • Використовуйте візуальні підказки: деякі люди «навчаються наочно», що означає, що вони найкраще можуть запам’ятати, коли можуть щось бачити. Дітям, які навчаються наочно, може бути корисно записати інформацію на картках, використовуючи маркери або навіть замальовки, щоб виділити те, що потрібно. Звичайна практика використання кісточок пальців для запам’ятовування кількості днів у кожному місяці – відмінний приклад візуально-просторової техніки, що допомагає запам’ятовувати деталі.
  • Робота з партнером по навчанню: дітям часто подобається працювати разом, перевіряти один одного на фактах.
  • Тестове згадування: запропонуйте дитині регулярно повторювати вам інформацію, щоб вона залишалася свіжою в пам’яті.

Крім технік візуальної і просторової пам’яті, є багато інших прийомів, які ви можете використовувати, щоб допомогти своїм дітям запам’ятовувати інформацію. 

Ось кілька простих методик, які варто спробувати:

  1. Зрозуміти інформацію. Організовану і зрозумілу інформацію дитині легше запам’ятати. Якщо ви виявите, що дитина не знає та не розуміє що вона вчить, витратьте деякий час на розуміння цього матеріалу, перш ніж намагатися запам’ятати.
  2. Зв’яжіть це. Зв’яжіть інформацію, яку дитина намагається запам’ятати, з тим, що вона вже знає. Наприклад, дитина намагаєтеся запам’ятати той факт, що вода на рівні моря кипить при 212 градусах за Фаренгейтом, а 212 – це перші три цифри номера телефону її друга)
  3. Спати й думати про те, що потрібно вивчити. Дослідження показують, що мозок обробляє і зберігає інформацію, поки ви спите. Спробуйте дати дитині переглянути для прикладу довгий вірш безпосередньо перед сном. Можливо це допоможе закріпити інформацію у пам’яті дитини.
  4. Живі візуальні метафори чи аналогії. Це може допомогти дитині не тільки запам’ятовувати, але й розуміти концепції, особливо в математиці та природничих науках. Метафора – це спосіб усвідомити, що одна річ чимось схожа на іншу. Наприклад, уявіть, що країна Сирія має форму миски з пластівцями, а країна Йорданія – кросівки. Метафори – особливо візуальні – можуть залишатися у пам’яті дитини на довгі роки.


Деякі з цих технік вимагають часу на освоєння. Але чим більше ви їх разом із дітьми практикуєте, тим більше інформації вони зможуть зберегти в пам’яті. Також пам’ятайте, що вам не потрібно робити всі поради з цього списку. Експериментуйте з декількома та знайдіть ті, які підходять вам

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.