Початкова Атмосферна школа. Усі подробиці навчання в інтерв’ю заступника директора з розвитку Захара Симчича.

Цієї весни в нас сталася довгоочікувана подія! У квітні відбувся запуск початкової Атмосферної школи і перші 100 учнів вже встигли закінчити з нами 4-й клас. Ми стали першою дистанційною школою, яка надає молодшим школярам право вибору: можливість навчатися за зразком очної школи з повним супроводом вчителя або навчатися самостійно у зручний час.

Про всі подробиці навчання у початковій школі та плани на 2022/2023 навчальний рік ми розпитали у заступника директора з розвитку Захара Симчича. 

Які перші враження після запуску початкової школи?

Вражень багато, це відповідальний та важливий для нас крок. Одним із ключових досягнень за ці два місяці стало налаштування гарного контакту між вчителями та дітьми. Нашим педагогам вдалося завоювати любов та прихильність дітей, зацікавити їх. Завдяки цьому зв’язку вже під кінець травня діти не хотіли, щоб навчальний рік завершувався, малювали, як їм подобається Атмосферна школа. Це дуже цінно і батьки це бачать та цінують щирість з якою ми працюємо.

I ч.  Що таке Атмосферна початкова школа та які її особливості? 

Початкову Атмосферну школу визначає синергія сучасних вчителів із крутими навчальними матеріалами. Саме це є нашою основною перевагою, саме це відрізняє нас, як від дистанційних так і від звичайних середніх шкіл.Так, можна сказати, що інші школи пропонують схожий формат, відео-урок з вчителем, проте в нас є важлива перевага це досвід в дистанційній освіті. Наші педагоги вміють професійно викладати онлайн, в нас налаштована система, створена зручна платформа, ми готуємось до цього заздалегідь, опрацьовуємо всі матеріали, записуємо професійні відео з акторами та багато іншого. У класичного вчителя просто не вистачить часу на збір такої великої інформації до одного уроку чи однієї теми. А ми можемо запропонувати 7 різних подач на кожному уроці, використовуючи різні підходи, які стимулюють зацікавленість дітей до навчання.

II ч. Що таке гарний вчитель початкової школи?

Для початківців гарний вчитель це одна із ключових запорук успіху в навчанні. Тому ми ретельно підбираємо вчителів. По-перше, ми вкладаємо в поняття «сучасний вчитель» високопрофесійну людину, яка захоплена своєю роботою, віддається своїй праці, самовдосконалюється та вчиться новому. По-друге, для нас важливо, щоб педагог розмовляв з дітьми на рівних і ставився до них, як до особистостей. Саме з такими педагогами ми співпрацюємо та навчаємо їх ефективно працювати онлайн. Педагогічний колектив працює відповідно до чинних державних нормативних документів. За типовою освітньою програмою для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що затверджена наказом МОН України. Саме в Програмі визначено профіль учителя початкової школи, який відповідає Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Командою вчителів початкової школи опікується Ольга Єременко. Досвідчена, талановита вчителька з педагогічним стажем 12 років, спеціаліст вищої категорії. Авторка конспектів уроків до шкільних  підручників та зошитів, які схвалені для використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України. Журналістка на порталі «Всеосвіта».

Скільки дітей в кожному класі і чи встигає вчитель приділити увагу кожному?

В кожному класі 20 дітей. Звичайно, вчитель намагається приділити увагу, стимулювати та заохочувати кожного учня. Протягом навчального дня педагог обов’язково ставить питання, може запропонувати альтернативні, додаткові завдання, якщо побачить, що в учня є певні прогалини з певним видом діяльності і треба допрацювати. Наші вчителі націлені на те, щоб допомогти кожній дитині розкрити власні таланти та здібності. Ми за індивідуальний підхід, тому всі діти відчувають увагу з боку вчителя. Також варто зазначити, що наші педагоги зацікавленні не лише в успішному навчанні, але і в самопочутті дитини, її настрої, психологічному стані.

Це реалізується і за рахунок того, що кожного дня проходить ранкове коло з живим спілкуванням. На цих зустрічах діти з вчителем обговорюють все, що не стосується уроків. Це може буде виховна робота, просте спілкування про життєві ситуації, події, домашніх улюбленців, будь що. Таким чином діти можуть ближче познайомитися один з одним, дізнатися більше та знайти собі друзів.

Як викладається англійська мова?

Учні Атмосферної школи з першого класу вивчають англійську мову, яку викладає окремий, профільний викладач. І завдяки цьому діти отримують більш якісні знання, адже це не тільки записані відео-презентації, це живий зв’язок з дитиною в онлайн режимі, коли викладач може виправити помилки, дати фідбек, за потреби коригувати. 

III ч. Що входить в навчальні матеріали для початківців? Та яка структура уроку?

Важливою частиною навчання окрім викладача є навчальні матеріали — контент, за яким навчаються діти. І хоч ми навчаємо за програмою очної школи, враховуючи вікові особливості завжди урізноманітнюємо, допрацьовуємо подачу, матеріали, щоб дітям було цікаво, щоб в них виховувалося бажання вчитися. Бо робити це з сучасними, інтерактивними матеріалами — круто. 

Структура уроку в початковій школі складається з озвучених відео-презентацій з вивченням нового матеріалу, поясненням, виконанням певних завдань, відео з актором. Відео практичних робіт “я досліджую світ” з використанням сенсоріуму. Сенсоріум – це поєднання сучасних технологій в навчанні з простими речами, з якими дитина стикається кожного дня. Це продукт, який допомагає пізнавати дитині світ дослідним шляхом. Для концентрації уваги, зміни діяльності та для підтримки здоров’я діти роблять обов’язкові фізкультхвилинки. Далі — закріплення матеріалу або якщо це урок з малювання, технології чи дизайну — виконуються практичні роботи.

Ще на кожному уроці є саморефлексія, коли дитина самостійно оцінює  свої результати, свій настрій, емоційний стан або свою успішність. Також одним із важливих елементів навчання за програмою нової української школи є зв’язок з життям. Наші вчителі на кожному уроці максимально акцентують на цьому увагу. Щоб діти розуміли навіщо вони це вивчають та де зможуть використовувати набуті знання.

Чи відбувається підготовка до першого класу? Яким рівнем знань та навичок має володіти дитина?

Діти початкової школи будуть навчатися за програмою Нової української школи. За цією програмою передбачено розвиток навичок, такі як комунікація, креативність, командність, критичне мислення та інше. Не потрібно готувати дітей до навчання. Дитина для того і йде до першого класу, щоб цьому навчитися. Може прийти нічого не знаючи, а ми в процесі її навчимо і буквам, і цифрам. Немає сенсу заздалегідь давати те, що дитина буде вчити два місяці в школі, їм просто буде нудно вивчати однаковий матеріал. Краще пізнавайте світ з дітьми, розвивайте зацікавленість, робіть відкриття разом.

Чи є у початковій школі екстернат?

В перспективі екстернатна форма для початківців планується, адже є діти, які швидко запам’ятовують, схоплюють інформацію, і якщо батьки це бачать і розуміють, що дитина зможе опанувати 2 класи за один рік, то чому б ні. Це буде самостійне навчання за нашими матеріалами, з відео-презентаціями, з консультаціями від вчителів, але без відео-уроків з вчителем. 

Що потрібно мати для навчання?

Для дистанційного навчання точно потрібен інтернет, звичайний набір для школярів, такий як ручка, олівець. Жодних особливих зошитів чи підручників купувати не потрібно. Ми надаємо всі матеріали в електронному вигляді, їх можна роздрукувати. 

Чи працює Атмосферна школа з дітьми з особливими освітніми потребами? Яким чином проходять уроки?

Так, в нас є досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в початковій школі. Ми беремо таких діток і можемо з ними працювати. Власне заняття проходять так само, вимоги не відрізняються, як і до інших дітей, але по нормам з ними на уроці має бути присутній дорослий, це можуть бути батьки або тьютор.

Якщо батьки обирають все ж таки повністю дистанційне навчання без живого вчителя. Як відбувається навчальний процес?

В такому разі дорослий стає вчителем для дитини. І ми даємо всі матеріали, щоб це можна було зробити навіть без педагогічної освіти, адже ми створюємо та надаємо дуже структурований та зрозумілий матеріал, який не складно опанувати та завдяки якому можна пояснити та відповісти на всі запитання дитини.

Як можна побачити роботу вчителя?

Щоб побачити роботу педагога та як в цілому проходить навчання, ви можете отримати безкоштовне запрошення на демо урок із «живим» вчителем. Також ми продовжуємо приймати заявки на 2022/2023 навчальний рік. Якщо хочете навчатись у початковій школі або залишились питання — запрошуємо скористатись формою на сайті чи телефонами. Чекаємо на наших маленьких учнів!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.