Які форми навчання існують в українських школах?

Індивідуальне навчання українські діти можуть здійснювати за трьома формами:  домашня,  педагогічний патронаж та екстернатна.

Екстернат —  дистанційна форма навчання, де дитина оформлена у звичайній школі, але здійснює навчання вдома. Учень повинен самостійно засвоювати весь матеріал, після чого йде закріплення матеріалу окремими підсумковими роботами. Існують окремі учнівські групи, які мають можливість перейти на екстернат.

Домашня форма навчання – це коли навчання проводиться вдома, але учень  оформлений у звичайній школі. На відміну від попередньої форми, на домашню  може перейти будь-який учень. Всю освітню діяльність організовують його батьки самостійно. Значною мірою від батьків залежить рівень знань дитини.

Педагогічний патронаж – індивідуальна форма навчання, під час якої вчитель навчає дитину  вдома. Тимчасове або постійне оформлення можливе за станом здоров’я.

Переваги дистанційного навчання

➕ Економія часу

Дітям  не доведеться тратити час на поїздку до школи та назад. У програмі дистанційного навчання  клас знаходиться прямо у  кімнаті – навчальні матеріали на робочому столі дитини чи електронні матеріали на комп’ютері. Учні, у яких недостатньо вільного часу, можуть перейти на дистанційне навчання як варіант та продовжити його, не виходячи з дому.

➕ Власний темп навчання

Перспектива повернутися до класного навчання може лякати багатьох із школярів. Задавати запитання або показати, що  щось незрозуміло на уроці для багатьох дітей це проблема, адже вони соромляться та їм здається це незручним. Тут  на допомогу приходить дистанційне навчання. Якщо учень дисциплінований та цілеспрямований, кращою перевагою індивідуального навчання є те, що можна вчитися у своєму власному темпі. Це відомий факт, що різні люди вчаться по-різному і з різною швидкістю. У класі, коли всі навчаються разом, часто буває важко зібрати всіх учнів на одній сторінці. Деякі учні занадто соромляться висловлювати свої думки в класі. Якщо є запитання,  існують дискусійні форуми, засоби чату з вчителями і повна підтримка з боку провайдера дистанційного навчання.

➕ Навчання в будь-який час та будь-якому місці

За винятком випадків, коли потрібно заглянути в онлайн-підручник у певний час або урок по відеоконференцзв’язку, в значній мірі можна вчитися коли,  та де зручно дитині.  Не потрібно сидіти в класі, а можна піти вчитися в свій сад, на диван у вітальні або, не встаючи з ліжка. Незалежно від того, чи є Ваша дитина  жайворонком або совою, можна обрати оптимальний час для занять. Але у кожної історії є зворотний бік. Фактор, вигідний для одного учня, може виявитися недоліком для іншого.

Що може обернутися недоліком

➖ Високи шанси відволіктися

При відсутності вчителів для особистого спілкування та однокласників, які могли б допомогти з постійними нагадуваннями про незавершені завдання, шанси відволіктися та щось  упустити дуже високі. Учням необхідно зберігати мотивацію та зосередженість, якщо метою є успішне завершення курсу дистанційного навчання.

➖ Складні технології

Надмірна залежність від технологій може бути серйозним недоліком в режимі дистанційного навчання, особливо коли навчання відбувається в онлайн-середовищі. Будь-яке несправне програмне забезпечення або обладнання може зупинити поточний клас та перервати процес навчання. Так само, якщо школяр не розбирається в комп’ютерах та технологіях, тоді його навчання може бути незадовільним.

➖ Порушення якості викладацького складу

Дистанційна освіта, часто страждає через брак кваліфікованих викладачів. В інших випадках, навіть якщо вчитель хороший, йому може бути некомфортно викладати в онлайн-середовищі. Провайдери дистанційної освіти повинні розуміти, що учнів навчають не технологією, а хороші та ефективні вчителі.

Незважаючи на вищезазначені аргументи, дистанційне навчання стає популярним серед школярів, як ніколи раніше й більшість задоволені своїм навчання. З подальшим розвитком технологій недоліки дистанційного навчання можуть скоро бути усунені. Дистанційне навчання надає учням, які бажають отримати більший комфорт та гнучкість при проходженні курсу, набагато більше варіантів навчання. Ключові переваги індивідуальної освіти полягають в тому, що вона дозволяє  використовувати мінімальні фінансові ресурси для доступу до різних інструментів навчання. Використання інструментів відеоконференцзв’язку робить онлайн-навчання ще більш захоплюючим. Однак дистанційна форма навчання обмежує соціальну взаємодію,  вимагає використання складних технологій.

Будь-яке навчання вимагає терпливості та наполегливості, тому щоб засвоїти конкретні знання пропонуються різноманітні форми дистанційного навчання. Кожен може обрати ту, яка підходить.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.