Вчимося вдома: 9 порад в допомогу батькам та школярам

Хоча кожне рішення про перехід на домашнє навчання унікальне, багато сімей посилаються на релігійні або філософські мотиви. Зростання домашнього навчання пояснюється збільшенням розмірів класів або недоліком віри в традиційну модель навчання в класі. Деякі батьки вибирають домашнє навчання, щоб підтримати дитину з особливими потребами, такими як дислексія, або забезпечити обдарованих та талановитих учнів.

Є також батьки, які вважають за краще навчати своїх дітей вдома, тому що вони географічно ізольовані або хочуть проводити тривалі періоди часу в поїздках. Ці сім’ї розглядають освіту як невід’ємну частину життя своєї дитини, тому навчання онлайн стає альтернативою.

Отже, поради, які допоможуть ефективніше навчатись вдома:

Переконайтеся, що ваш учень швидко домігся успіху

Допоможіть своєму учневі набути впевненості в тому, що він може досягти успіху в навчальному онлайн-середовищі. Іноді рекомендується починати з більш простого для них предмета, а потім додавати складніші предмети, коли вони відчувають себе комфортно з онлайн-форматом. Слідкуйте за успішністю своїх учнів – заохочуйте їх, коли вони борються, й забезпечуйте позитивне підкріплення, коли вони досягають успіху.

Допоможіть своєму учневі скласти розклад навчання

Хоча навчання вдома передбачає гнучкий графік, школярам  важливо дотримуватися хорошого розпорядку. Ці процедури важливі для навчання дисципліни. Це також допомагає вашому учневі не відставати від щотижневих, щомісячних та річних академічних цілей.

Робіть короткі перерви між навчальними заняттями

Заохочуйте дітей розбивати навчальний час на розумні частини. Невеликі перерви підвищують розумову енергію й допомагають учням запам’ятати те, що вони дізналися. Це корисно як для старших, так і для молодших школярів з меншим обсягом уваги.

Заохочуйте навчання перед сном

Дослідження показують, що інформація, отримана перед сном, краще зберігається. Запропонуйте дитині замінити ігри й фільми перед сном на короткий період навчання, особливо при підготовці до іспиту.

Підтримуйте чисте середовище навчання

Дослідження, проведене Прінстонським університетом, показало, що люди, які стежать за чистотою свого простору, можуть краще обробляти інформацію і зосереджуватися. Заохочуйте свого учня тримати місце, де він вчиться, чистим і вільним від відволікаючих чинників. Виділивши час на це до початку навчання, ви зможете підготувати їх до дисципліни та організованості, які допоможуть у навчанні.

✏️ Навчіть ефективному веденню нотаток

Записи під час уроків допомагають учням запам’ятовувати те, що вони чують, і можуть бути корисні при підготовці до іспитів. Уміння робити ефективні замітки – важливий навик, яким школярі повинні опанувати.

Зробіть свою дитину учителем

Якщо дозволити дітям викладати, то процес навчання не стане нудним й допоможе їм зберегти інтерес до навчання. Один з кращих способів зробити це – знайти в Інтернеті національну навчальну програму та перейти до конкретної теми, яку потрібно вивчати вашим дітям. Потім зберіть необхідні їм ресурси й попросіть їх піти на годину писати замітки і малювати картинки, які стосуються теми. Як тільки вони це зроблять, попросіть їх повернутися і представити вам інформацію.

Проявіть інтерес до роботи вашої дитини

Цікавтеся тим, що вивчає ваша дитина. Якщо батьки будуть займатися темами та завданнями, це надихне дітей працювати старанніше.

‍ Попросіть сторонню людину відзначити роботу вашої дитини

Попросіть кого-небудь, хто не є членом сім’ї, переглянути роботу вашої дитини. Таким чином ваш учень зможе відчути гордість за свої старання та почати ще активніше  працювати для ще кращих результатів.

Можливо, вам буде потрібно виконувати роль наставника. Можливо, вашому учневі потрібно, щоб ви двоє кожен день планували час для повторення математики. Можливо, вам доведеться виконувати функції редактора для написання завдань, позначки слів з орфографічними помилками або граматичних помилок для виправлення або внесення пропозицій щодо поліпшення своїх робіт. Все це частина навчального процесу в якому батьки відіграють одну із основних ролей.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.